Matka i dziecko (dwa przypadki)

 • Zdaniem lekarzy, to nie miało prawa się zdarzyć. Trudno jest im w sposób racjonalny wytłumaczyć, co takiego się stało, że znajdująca się od kilku lat w stanie śpiączki kobieta, nagle została wybudzona. Bliscy Zhang Rongxiang nie mają zaś wątpliwości, że to cud - przy którym swój udział miał też jej dwuletni syn - sprawił, że kobieta odzyskała świadomość.

  Gdy dochodzi do niewytłumaczalnego - z punktu widzenia medycyny - zdarzenia, lekarze nierzadko tłumaczą to zbiegiem okoliczności, a niekiedy faktem wciąż niskiego poziomu wiedzy, jaką posiadł człowiek. Bywa jednak i tak, że nawet "mędrca szkiełko i oko" kruszy się w konfrontacji z poruszającymi fenomenami. Tak właśnie było w przypadku tej pochodzącej z Chin kobiety.

   

  Dwuletni chłopiec uzdrowił swoją matkę. To prawdziwy cud!
  Zhang Rongxiang uległa w 2010 r. ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Gdy do niego doszło, ona była w ciąży. Lekarzom udało się uratować kobietę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń została sparaliżowana. Od czasu incydentu pozostawała też w stanie śpiączki. Eksperci byli przekonani, że nigdy nie uda się już jej wybudzić, a kobieta pozostanie już na zawsze w stanie wegetatywnym.

  W 2011 r. na świat przyszedł Gao Qinbao, który cudem przetrwał w łonie matki, gdy doszło do tragicznego zdarzenia. Lekarze przeprowadzili zabieg cesarskiego cięcia. Potomek Zhang Rongxiang okazał się być silny i zdrowy. Od chwili narodzin chłopiec przez cały czas przebywał w pobliżu łóżka swojej matki.

  Mimo choroby matki, pomiędzy nią a jej synem szybko narodziła się silna, emocjonalna więź. Mąż poszkodowanej Chinki przez cały czas zajmował się jej pielęgnacją, ale to mały Gao Qinbao był przy niej obecny przez cały czas, nie odstępując jej nawet na krok. Maluch nie widział świata poza kobietą, mimo że ta nigdy się do niego nie odezwała i nigdy go nie przytuliła.

  Do zdarzenia, jakiego nikt się nie spodziewał, doszło w maju br. Właśnie wtedy Zhang Rongxiang zaczął mówić do swojej matki. I wtedy stało się coś nieoczekiwanego. Kobieta po raz pierwszy od czasu wypadku otworzyła oczy. Bliscy kobiety nie mają wątpliwości, że dokonał się cud, do którego pośrednio przyczynił się Gao Qinbao - poinformował dziennik "Daily Mail".

   

  To jednak nie koniec niezwykłej historii, o której media poinformowały dopiero teraz. Od czasu, gdy sparaliżowana kobieta usłyszała swojego syna pierwszy raz, oboje nadal są nierozłączni, a chłopiec przejął część obowiązków związanych z opieką nad chorą matką. To on zajmuje się jej karmieniem. Ponieważ unieruchomiona kobieta nie może gryźć, ale może przełykać, malec rozdrabnia jej pokarm we własnych ustach, a potem podaje kobiecie. Zdaniem świadków, obrazek ten jest bardzo wzruszający.

  Sytuacja finansowa męża kobiety jest od czasu wypadku bardzo zła. Leczenie Zhang Rongxiang odbywa się dzięki środkom z pomocy społecznej oraz pieniądzom pochodzącym od krewnych rodziny.

  Przypadek Zhang Rongxiang jest podobny do tego, do jakiego doszło w marcu 2010 r., w jednej z klinik w Sydney. Tam sytuacja była jednak odwrotna. Kate Ogg urodziła przedwcześnie, w 27 tygodniu ciąży. Niestety, w przypadku jednego z bliźniaków pojawiły się poważne komplikacje. Wkrótce po rozwiązaniu lekarze przekazali świeżo upieczonej matce wstrząsającą wiadomość. Oświadczyli, że długa akcja reanimacyjna nie przyniosła rezultatów i dziecko zmarło.Dwuletni chłopiec uzdrowił swoją matkę. To prawdziwy cud!

  Kobieta chcąc pożegnać się z dzieckiem, zdjęła kocyk, w który był opatulony i zaczęła je tulić oraz mówić do niego. Po dwóch godzinach przytulania, maluch zaczął wykazywać oznaki życia. Najpierw wyglądało to tak, jakby próbował zaczerpnąć powietrza. Matka chłopca naniosła wówczas na swój palec kilka kropel mleka i podsunęła mu je. Po paru chwilach pojawiły się następne próby nabrania powietrza przez malca, połączone z poruszaniem przez niego główką. Lekarze nie mogli w uwierzyć w to, co się stało.

   

  *źródło internet.