Administrator 82 artykuły
SPONSORED ARTICLE
FEATURED ARTICLE

Related Articles

Podziel się Zgłoś naruszenie

Nowości Wydawnictwa M - Czerwiec 2014

 • Dodane przez Administrator
 • 19 sierpnia 2014 12:36:55 CEST
 • 0 komentarzy
 • 1 373 obejrzenia
Osobiście czytam te książki, są interesujące, posiadają wiele cennych informacji dla duchowego wzrastania w wierze. CUDA Z JASNEJ GÓRY - Beata Legutko, O ŻYCIU DUCHOWYM I MODLITWIE - o. Józef Augustyn, MATKA BOŻA LUDŹMIERSKA - Sławomir Rusin, PRZYJACIEL GRZESZNIKÓW. BOGA PORTRET WŁASNY - Ks. Grzegorz Strzelczyk

Polecamy wybrane chrześcijańskie nowości wydawnicze pochodzące w Wydawnictwa M zapraszając jednocześnie do sklepów stacjonarnych oraz internetowych.

 

1) CUDA Z JASNEJ GÓRY - Beata Legutko

Czarna Madonna – troskliwa Matka narodu polskiego!

 

Na Jasną Górę prowadzi ok. 60 pieszych szlaków pielgrzymkowych, liczących co najmniej 100 km. Trasy najdłuższych przekraczają 600 km. Co roku w ok. 250 pieszych pielgrzymkach do Częstochowy przybywa ok. 140 tysięcy pątników, a liczba wszystkich odwiedzających Jasną Górę dochodzi rocznie do dwóch milionów.

 

Dlaczego wędrujemy tak licznie przed obraz Czarnej Madonny? Czy wyłącznie po to, by wypraszać łaski, które Bóg tak chętnie udziela za pośrednictwem Maryi? Powodów jest z pewnością więcej.

 

Jasna Góra jest żywą księgą historii Polski. Cudowny wizerunek Maryi stawał się przez wieki narodowym symbolem, drugim godłem naszego kraju. Noszono go na sztandarach, proporcach, orderach, ryngrafach,a nawet broni.

 

Gromadzone przez lata wota są wyrazem dziękczynienia za otrzymane łaski i liczne cuda. Znajdziemy tu np. bogato zdobioną monstrancję – dar Zygmunta Starego, buławy hetmańskie Stefana Czarnieckiego czy Stanisława Żółkiewskiego, obrazy wybitnych malarzy, pióro Henryka Sienkiewicza, odznaczenia wojenne gen. Władysława Andersa, różańce byłych więźniów obozów koncentracyjnych, kule pozostawione przez uzdrowionych pielgrzymów.

Ile cudów zdarzyło się na Jasnej Górze, tyle było ludzkich dramatów i nadziei, tyle pytań i wątpliwości. Zakonnicy przechowują świadectwa o zdarzeniach sprzed wieków, ale także z ostatnich kilku lat. W kronikach zapisano świadectwa ratunku od śmierci, cudownych poczęć, uzdrowień, a nawet wskrzeszeń…

 

Książka przedstawia fenomen miejsca, które od wielu wieków jest celem pielgrzymek, a także symbolem podtrzymywania polskości i patriotyzmu narodu.

 

Niepowtarzalne cechy sprzedażowe książki:

 • niezwykłe świadectwa uzdrowień

 • historia i legenda cudownego obrazu

 • cenne źródło informacji

 • zawiera modlitwy: Litanię oraz Nowennę do Matki Bożej Częstochowskie

 

2) O ŻYCIU DUCHOWYM I MODLITWIE - o. Józef Augustyn

Poznaj piękno i głębię człowieka w ujęciu o. Józefa Augustyna

 

Autor, doświadczony rekolekcjonista, w kolejnej książce przedstawia integralne, całościowe podejście do człowieka.Jego zdaniem,nie można uporządkować zarówno własnego świata uczuć, jak i relacji z bliźnimi, bez jasnego odniesienia do życia religijnego i duchowego.

Odpowiada na pytania dotyczące życia duchowego, trudności związanych z jego rozwojem, rozeznania autentyczności modlitwy.

 

Zwraca uwagę na fakt, iż nie jest możliwe prowadzenie autentycznego życia wiary, jeśli zlekceważy się wymiar emocjonalny i psychiczny człowieka.

Proponowane rozważania o. Józefa Augustyna mają zachęcić Czytelnika do przyjmowania w trudnych sytuacjach życiowych postawy zaangażowania, odpowiedzialności.

 

Dodatkowym walorem książki jest dołączona płyta CD z zapisem konferencj.

o. Józefa Augustyna.

 

Niepowtarzalne cechy sprzedażowe:

 • podpowiedź , jak budować relacje z Bogiem

 • konferencje autorstwa niezwykle cenionego rekolekcjonisty

 • pomoc w poznaniu samego siebie

 

3) MATKA BOŻA LUDŹMIERSKA - Sławomir Rusin

 

Matko Boża Ludźmierska, Gaździno Podhala módl się za nami!

Ludźmierskie Sanktuarium to szczególnie ważne miejsce dla Górali, którzy ogłosili Matkę Bożą Gaździną Podhala. Pielgrzymują do niej nie tylko z południa Polski, ale również z USA i Kanady.

Pokój ludziom” – takie znaczenie ma starosłowiańskie słowo Ludomir, od którego swoją nazwę wzięła prawdopodobnie miejscowość Ludźmierz. Trudno o bardziej adekwatny źródłosłów. To miejsce, a raczej jego niezwykła Mieszkanka, przynosi ludziom pokój i ukojenie w trudnych chwilach.

Tu rzeczywiście dzieją się cuda. Ludzie doznają uzdrowień, wychodzą z małżeńskich kryzysów, porzucają niszczące nałogi. Najważniejszym cudem jest jednak żywa i bezgraniczna wiara pielgrzymów, którzy przybywają do tego miejsca.

Zamieszczone w książce niezwykłe opisy uzdrowień są świadectwem prawdziwej, głębokiej wiary ludzi. Potrafili oni, często w dramatycznych sytuacjach, powierzyć Matce Bożej siebie i najbliższych i zostali wysłuchani.

Współautorami książki są ludzie związani z ludźmierską świątynią, świadkowie niezwykłych wydarzeń i łask, które otrzymywali liczni pątnicy.

Warto wspomnieć, że w książce znajduje się jeden z ostatnich wywiadów, którego udzielił przed swoją śmiercią ks. prałat Tadeusz Juchas, kustosz sanktuarium.

We wzruszającej rozmowie opowiadał o latach swojego dzieciństwa, dojrzewającej wierze i myśli o powołaniu. Podkreślił, jak ważnym miejscem stał się dla niego Ludźmierz.

 

Niepowtarzalne cechy sprzedażowe książki:

 • piękna szata graficzna

 • świadectwa uzdrowień za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej

 • ukazanie roli sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w dziejach Podhala

 

4) PRZYJACIEL GRZESZNIKÓW. BOGA PORTRET WŁASNY - Ks. Grzegorz Strzelczyk

Obraz Boga – słowem malowany!

 

Bóg zaskakuje, nieraz tak bardzo, że aż trudno nam wyjść poza nasze myślowe schematy i przyjąć Go takim, jakim jest naprawdę. A wystarczy tylko wsłuchać się w Jego opowieść o Sobie. Każda karta Biblii to kolejna odsłona Bożego autoportretu.

 

Ksiądz dr Grzegorz Strzelczyk, jeden z najbardziej obiecujących teologów młodego pokolenia, ceniony rekolekcjonista i publicysta, opowiada na kartach książki o tym, jak bardzo nasza wiara odbiega od tej, którą przekazuje nam w oficjalnym nauczaniu Kościół, czerpiąc z Biblii i Tradycji.

 

Autor książki, dzięki swej erudycji i prostemu, a jednocześnie barwnemu językowi, którym się posługuje, jest w budowaniu portretu Boga doskonałym przewodnikiem.

 

Książka dla wszystkich, którzy chcą poznać, jakie jest prawdziwe oblicze Boga i odkryć, że są Bożymi przyjaciółmi.

 

KSIĄDZ DR GRZEGORZ STRZELCZYK, prezbiter Archidiecezji katowickiej i teolog.

 

W latach 2004-2012 pracownik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - teologia systematyczna, zwłaszcza chrystologia, problemy metodologiczne teologii współczesnej i historia teologii. Sekretarz II Synodu katowickiego Kościoła.

 

Unikalne cechy książki:

 • nowatorskie ujęcie tematu

 • odpowiedź na nurtujące i najczęstsze pytania dotyczące Boga

 • barwny sposób narracji